Henryk Jan Dominiak cytaty

18 listopada 2017

Henryk Jan Dominiak cytaty

Henryk Jan Dominiak cytaty prasowe

Henryk Jan Dominiak cytaty – prawo prasowe cytaty 

Henryk Jan Dominiak cytaty – prasowe wypowiedzi właściciela marki DOMINIAK AH.

Henryk Jan Dominiak cytaty Henryk Jan Dominiak - tyski rubinowy zegar słoneczny - DOMINIAK AH

Henryk Jan Dominiak – tyski rubinowy zegar słoneczny – DOMINIAK AH

.

Henryk Jan Dominiak cytaty B


Bo mało kto decyduje się na taki rodzaj zbiorów. Przez to moje muzeum jest niezwykłe – powiedział.

Żródło: Miniaturowa sztuka na wystawie w jeżowskim muzeum. echodnia.eu / podkarpackie / Nisko / Zdzisław Surowaniec 30 lipca 2014 AKTUALIZACJA: 30 lipca 2014 10:23. 

.

Henryk Jan Dominiak cytaty Henryk Jan Dominiak cytaty D 


Dzieci posadziły pieris japoński – krzew, który zielony jest także zimą – powiedział Henryk Jan Dominiak. – Roślin systematycznie przybywa, a sympatyczne jest to, że przychodzą rodziny z dziećmi i sadząc je, nazywając je imionami dzieci. Miejsca jest jeszcze sporo, ale decydując się na roślinę, określam miejsce, gdzie będzie posadzona. Na przykład zjawił się u mnie mieszkaniec Wodzisławia, który przywiózł ze sobą kilka sadzonek, w tym kostrzewę siną. To bardzo ładna, niebieska odmiana trawy, która posadziliśmy w miejscu, gdzie będzie Jezioro Paprocańskie. Codziennie doglądam skweru, bo zasadzone rośliny trzeba podlewać, a potem rzecz jasna przycinać i odpowiednio kształtować.

Żródło: Posadzili pieris japoński. 4 października, 2016.

.

Henryk Jan Dominiak cytaty K 


Kilka lat temu proponowałem wybudowanie w parku przy „Żyrafie” miniatury Tychów – twierdzi grafik. – Byłyby to budynki w odpowiedniej skali, a po ulicach można by chodzić. Przy wykonaniu modeli mogliby pracować studenci czy uczniowie szkół technicznych, w ramach pracy dyplomowej. Z kolei firmy ogrodnicze, w zamian za umieszczenie stałych reklam, zrobiłyby otoczenie w zieleni. Ale projekt na razie został zawieszony – to byłaby droga zabawka.

Żródło: TROCHĘ JAPONII PRZY ŻWAKOWSKIEJ Bonsai pod blokiemnr. 38/44 23 września 2008.

.

Kiedyś zobaczyłem pocztówkę z 1910 roku mówi Henryk Jan Dominiak. Przedstawiała mszę polową, która odbywała się na dziedzińcu Sztygarki. Ten piękny budynek zrobił na mnie duże wrażenie. Dziś wygląda już inaczej, więc postanowiłem zrobić miniaturę budowli z fotografii. Problem w tym, że jest to jedna z nielicznych fotografii, jakie w ogóle zachowały się z tamtych lat. Udało mi się jeszcze dotrzeć do planów budynku, ale to właściwie wszystko, czym mogłem dysponować. 

Żródło: Sztygarka sprzed wieku”. Twoje Tychy nr 13/280 | 2 kwietnia 2013 02 kwietnia 2013 ISSN 1730-5098.

.

Klomb w kształcie planu miasta budowany jest od zeszłego roku – 1 sierpnia 2016 r. miasto przekazało na ten cel 331 metrów kwadratowych trawnika przy ul. Żwakowskiej. Aby realizować projekt trzeba było najpierw nawieźć tu 67 ton ziemi. Jednym z elementów dekoracyjnych będzie wybrukowany herb miasta Tychy o powierzchni 4 metrów kwadratowych: trąbka ma być zrobiona z szarego granitu szwedzkiego, a tło wypełni czarny granit.

Żródło: „Niezwykły klomb w kształcie planu miasta Tychy. przez Nowe Info – 19 marca 2017.

.

Henryk Jan Dominiak cytaty Henryk Jan Dominiak cytaty L


Ludzi było już tutaj sporo, zwłaszcza w święta, a że niektó- rzy po raz pierwszy widzą zegar słoneczny, pytają o wszystko – mówi Henryk Jan Dominiak, który od czasu do czasu zmienia się w prelegenta. – Kiedy kilka dni temu, kiedy osadziłem gnomon, czyli znajdującą się na środku zegara „wskazówkę”, podszedł do mnie młody człowiek i powiedział: „Ten zegar źle panu chodzi. Pokazuje godzinę 12, a jest 13”. Więc wyjaśniłem, że obecnie mamy czas urzę- dowy, „przesunięty” o godzinę i stąd różnica we wskazaniach zegarów.

Żródło: Zegar na słońce. Twoje Tychy nr 16/74 21 kwietnia 2009.

.

Henryk Jan Dominiak cytaty M 


Muzeum współpracuje z instytucjami i organizacjami społecznymi realizującymi podobne zadania. Siedzibą Muzeum jest miasto Tychy, adres: ul. 2wakowska 8/66, a terenem działania obszar Rzeczypospolitej Polskiej i zagranica, natomiast do zakresu działania Muzeum należy gromadzenie, przechowywanie, konserwowanie, udostępnianie i upowszechnianie zbiorów związanych z miniaturową sztuką artystów profesjonalnych z kraju i z zagranicy – zatem – od samego początku swojego istnienia Muzeum organizuje wystawy gościnne, a takie miały już miejsce w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach, na wojskowym piknik w Tychach na terenie Parku Miejskiego Pod Żyrafą’ – Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego, w Galerii „13′ prowadzonej przez Pszczyńskie Centrum Kultury. Obecnie trwa wystawa już wyżej wspomniana – w Pszczynie, na której gościnnie prezentuje swoje obrazy młoda malarka Agata Ruman. Przekazała ona parę swoich prac malarskich do mojego Muzeum w tym kilka świetnych miniaturowych rysunków ołówkiem, a jej olbrzymie obrazy na wspólnej wystawie w „13″ wspaniale korespondują z moim Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Oczywiście mam nadzieję, że niebawem zbiór powiększy się o prace innych artystów nie tylko z Polski, a wystawy będą znacznie ciekawsze.

Żródło: Z cyklu „Ciekawi ludzie w TychachNT rozmawia z Henrykiem Janem Dominiakiem – twórcą Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej w Tychach. Piszemy jak jest Nasze Tychy nr 1  20 grudnia 2013.

.

Henryk Jan Dominiak cytaty P 


Poczułem się, jakby władze miasta wydały na mnie wyrok zaoczny, bo bez wysłuchania mojego zdania w tej sprawie – komentuje rozgoryczony H.J. Dominiak. – Nigdy nie spotkałem wiceprezydenta Igora Śmietańskiego, nigdy nie poprosił mnie o rozmowę, a więc nigdy nie miał okazji wysłuchać tego co mam do powiedzenia. Nie przeszkodziło mu to jednak w wydaniu na mnie wyroku. A przecież ja staram się jedynie wywiązać z obowiązku utrzymania porządku i czystości na użyczonym gruncie. Monitoring jest legalny. Pomaga mi wypełnić warunki umowy użyczenia. Jak bez niego mam dbać o ten teren, jak reagować na dewastacje, na łamanie przepisów? Wyrok wydany na mnie jest rażąco stronniczy i bardzo niesprawiedliwy, zarzuca mi się w nim nawet przekraczanie zasad przyzwoitości, co jest wyjątkowo krzywdzące i obraźliwe. Jak tak można postępować z ludźmi?!.

Żródło: „Bez wysłuchania racji władza zrugała obywatela”. Zdzisław Barszewicz Nowe Info – 7 września.

.

Henryk Jan Dominiak cytaty P 1


Po publikacji artykułu rozmawiałem z prezydentem Tychów Andrzejem Dziubą na temat bezpieczeństwa w tym miejscu – mówi Henryk Jan Dominiak. – Prezydent przyznał mi rację. Udałem się do Wydziału Komunikacji UM Tychy. Naczelnik wydziału zaproponował abym jeszcze raz złożył prośbę o montaż barierek. Tak zrobiłem. Była to w części merytorycznej jota w jotę dokładnie ta sama prośba, którą złożyłem wcześniej..

Żródło: „Dopiero po naszym artykule zamontowano barierki przed przejściem dla pieszych. Nowe Info – 

.

Henryk Jan Dominiak cytaty R


Rozesłałem wici i jak się okazało obrazów, rysunków, rzeźb, oryginalnych miniatur wykonanych różnymi technikami – otrzymałem tyle, że z powodzeniem można zrobić nie jedną, a kilka galerii. I wówczas pomyślałem, że warto byłoby umieścić je w muzeum miniatur. Problemem była ekspozycja prac. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie wykonać sztalugi z zapałek,
których wielkość jest powszechnie znana i dzięki temu można łatwo określić proporcje.

Żródło: Na zapałczanych sztalugach. Twoje Tychy nr 69/306 11 czerwca 2013. 

.

Henryk Jan Dominiak cytaty R 1 


Rośliny zostały dobrane tak, by oddawały charakter obiektu, który symbolizują. Ot, na przykład sinozielona kostrzewa imitująca fale. Ktoś powie, że woda jest niebieska. Tak, na amatorskich obrazach. W rzeczywistości jest właśnie taka. Niebieskawo-zielona. W tej kostrzewie widzimy jeszcze prześwity brązu, ugrów. A tu dodałem specjalne kamyczki, takie połyskujące – opowiada twórca.

To panorama miasta. Bloki. Wieżowce. Ale to też ludzie. Bardziej lub mniej ukształtowani, o różnym kolorze skóry, różnym wykształceniu, bardziej znaczący, bardziej widoczni w przestrzeni społecznej, mniej widoczni. W mojej sztuce zawsze występuje kamień i on jest dla mnie właśnie tym człowiekiem. Kamień symbolizuje kogoś twardego, silnego, ukształtowanego przez wykształcenie i życiowe doświadczenie. Gdyby się przyjrzeć tym kamieniom, to widzimy sęki ludzi, garby, ręce, skostniałe, nadwyrężone. Jedni są bardziej wyszlifowani, mają wyższe stopnie naukowe, inni mniej … – opowiada artysta..

Żródło: „Henryk Jan Dominiak: Zielona mapa Tychów przy Żwakowskiej”. wiadomości naszemiasto.pl Tychy Autor: Jolanta Pierończyk 2018-08-16, Aktualizacja: 2018-08-16 08:31.

.

Henryk Jan Dominiak cytaty W


W moim świecie są tylko naturalne kamienie i czyste złoto. To świat daleki od jubilerstwa, nie ma w nim domieszek, sztuczności. Jest natura i prostota. W tym świecie rubin nie jest krwistoczerwony, a lapis lazuri wygląda jak zwykły, niepozorny kamień, po który niewielu by się schyliło. Ale jest to świat wspaniały i niepowtarzalny, choć poruszanie się w nim wymaga cierpliwości, wiedzy i pasji – mówi Henryk Jan Dominiak, tyski grafik i złotnik.

Żródło: „Kamienie są wieczne. Twoje Tychy nr 27/189 5 lipca 2011.

.

W listopadzie 2012 roku, zniszczono znajdujący się na zagospodarowanym przeze mnie skwerze przed blokiem, Tyski Słoneczny Zegar Rubinowy – mówi Henryk Jan Dominiak. – Zwróciłem się wówczas do wspólnoty mieszkaniowej o zamontowanie kamery, zobowiązując się na piśmie, o poinformowaniu o tym policji i Straży Miejskiej oraz do tego, że „dane z monitoringu nie zostaną wykorzystane w sposób sprzeczny z prawem». Odbyło się spotkanie wspólnoty, w którym wzięli udział przedstawiciele policji oraz mieszkańcy i zgodę otrzymałem.

Powiedziałem przewodniczącemu wspólnoty, że w każdej chwili mogę zwrócić „kamerę wspólnotową”, a pozostałe tak ustawić, by obejmowały tylko bezpośrednie otoczenie okien mojego mieszkania. Nie chcę być powodem jakiegoś konfliktu. Ale zarząd wspólnoty na to się nie zgodził, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Dodam, iż o fakcie monitorowania budynku i terenu wokół, informuje kilka tablic.

Żródło: Bezpieczeństwo czy podglądanie?. Twoje Tychy nr 28/347 15 lipca 2014. 

.

W 1


Wszystkie te prace zostały wykonane specjalnie dla tyskiego muzeum. Jak wyjaśnia jego założyciel, jest to jedyne takie muzeum w Europie. – Owszem, są inne muzea, które posiadają miniaturową sztukę – mówi Henryk Jan Dominiak. – Ale nie ma drugjego takiego, które tylko tym się zajmuje.

Żródło: Monumenty i miniatury. Twoje Tychy nr 17/440 26 kwietnia 2016.

W 2 


W dalszych planach chodnik przy ul. Żwakowskiej odgrywa więc ważną rolę, dlatego za naszym pośrednictwem Henryk Jan Dominiak dziękuje Miejskiemu Zarządowi Ulic i Mostów, że trotuar ten doprowadzony został do należytego stanu. Słyszymy też, że na tym jedynym w swoim rodzaju klombie przy ul. Żwakowskiej odbywały się już różnego rodzaju wystawy artystyczne i planowane są następne.

Koszt całego przedsięwzięcia nie jest bagatelny. Henryk Jan Dominiak szacuje go na ok. 350 tys. zł.

Żródło: „Plan Tychów, jako klomb z kamieni i roślin, prawie gotowy. przez Nowe Info – 18 października 2017.

.

Strony polecane.


• BIP MMSPHJD .

Projekt stałej organizacji ruchu dla oznakowania E-22b dla Muzeum .

Porozumienie w sprawie E-22b z KMP w Tychach .

Dotyczy opinii wydanej przez MZUiM w Tychach na temat stałego oznakowania E-22b przy ulicy Żwakowskiej .

Uzgodnienie Regulamin z Ministrem MKiDN – utworzone 4 działy muzeum:

• Dział: Malarstwa, Rysunku i Grafiki .

• Dział Rzeźby i Ceramiki.

• Dział Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki.

• Dział Broni Białej.

Numer identyfikacyjny REGON .

OC POLISA NR : 908557196857 .

Wszczęcie postępowania administracyjnego (usunięcie brzozy z działki 4549/26) .

DECYZJA na wycinkę drzewa .

Znak muzeum PRAWO OCHRONNE NR 287521 .

Zielone Tychy Kultura .

Ulica Żwakowska w Tychach .

Wystawa medali w pierwszym półroczu 2018 r.

A eksplikacja Henryk Jan Dominiak .

B exemplum Henryk Jan Dominiak .

C egzemplifikacja Henryk Jan Dominiak 

L egzegeza Henryk Jan Dominiak .

.

Linki zewnętrzne.


http://muzeumminiaturowejsztukiprofesjonalnejhenrykjandominiak.eu/wp/ .

https://www.polska.travel/pl/muzeum/muzeum-miniaturowej-sztuki-profesjonalnej-henryk-jan-dominiak-w-tychach/ .

https://www.bip.gov.pl/subjects/32916,Muzeum+Miniaturowej+Sztuki+Profesjonalnej+Henryk+Jan+Dominiak+w+Tychach.html .

http://bazy.ngo.pl/profil/232762/Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-w-Tychach .

https://msp.money.pl/baza-firm/muzeum-miniaturowej-sztuki-profesjonalnej-henryk-jan-dominiak-tychy-a1245246.html .

https://www.baza-firm.com.pl/muzea/tychy/muzeum-miniaturowej-sztuki-profesjonalnej-henryk-jan-dominiak-w-tychach/pl/76047.html .

http://www.janik.tychy.pl/ .

https://kolomnie.pl/nowe-tychy/muzeum-sztuki-wspolczesnej/muzeum-miniaturowej-sztuki-profesjonalnej-henryk-jan-dominiak/188563 .

.

Tekst zawiera 1724 wyrazów – (4 października 2018 o 12:06:36). 

3 Responses to Henryk Jan Dominiak cytaty

 1. admin says:

  WŁASNE: złote myśli, powiedzenia, demotywatory, teksty, ekartki. Felietony filozoficzne, aforyzmy, przemyślenia i sentencje życiowe.
  „Mądry artysta po wystawie”.
  „Zazdrosny czy biedny?”.
  „Chwali się cudzą pracą”.
  „Podaj innemu rękę, by mógł Ciebie wznieść na wyżyny”.

 2. admin says:

  Informacja gospodarcza o firmach, biznesowa, turystyczna, geograficzna, kulturalna, podatkowa oraz kulturowa .

 3. admin says:

  Projektowanie znaków firmowych, logo i wizytówek, reklam, ogrodów, mebli, wnętrz, pomieszczeń mieszkalnych poza tym biur .

Content | Menu | Access panel