Ulica Sosnowa w Tychach

6 grudnia 2018

Ulica Sosnowa w Tychach

Ulica Sosnowa w Tychach nieschematyczny pas gminny

Ulica Sosnowa w Tychach to ustronna trasa utwardzona. Występuje na osiedlu Wilkowyje. Łącznie ma 320 m długości. Odgrywa decydującą rolę jako flankowy szlak komunikacyjny Obywatelskiej i Browarowej. Droga dwukierunkowa jednojezdniowa z niską zabudową. Budynki ewidencyjne: mieszkalne, transportu i łączności, inne niemieszkalne.

.

Ulica Sosnowa w Tychach

.

Ulica Sosnowa w Tychach nazwa


Marka tej niepokaźnej uliczki ma niekwestionowaną filiację z sosną – drzewem konwencjonalnym na błękitnej planecie.

.

Ulica Sosnowa w Tychach znane firmy


ABC KOMPRESORY NIP: 646-101-83-43 – Sosnowa 7.

AEG KOMPRESORY jedyny dostawca na rynku Nr konta w mBank: 75 1140 2004 0000 3802 7575 9533 – Sosnowa 7. 

Ulica Sosnowa w Tychach ABC KOMPRESORY.

.

.

Ulica Sosnowa w Polsce


Ulica Sosnowa: Bartoszyce, Biała Podlaska,  Białogóra, Białystok, Bielsko-Biała, Bieruń, Borne Sulinowo. 

Ciąg Sosnowa: Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Elbląg, Ełk, Gałów, Gdańsk, Gniezno.

Droga komunikacyjna Sosnowa: Jaskrów – wieś w gminie Mstów, Jastrzębie-Zdrój. 

Linia komunikacyjna Sosnowa: Karczew powiat otwocki, Kielcza, Kiełczów, Kłodzko, Kolonowskie, Kołobrzeg, Kotuń powiat siedlecki, Kraków, Krzeszowice.

Ul. Sosnowa: Leszno, Lewków, Leżajsk, Lublin, Łagów, Łaskarzew, Łeba, Łódź.

Ciąg komunikacyjny Sosnowa: Mielno, Mierzyn gmina Dobra (Szczecińska), Mikołów. 

Nawierzchnia Sosnowa: Milówka powiat żywiecki, Mińsk Mazowiecki, Młynek gmina Brody, Morąg, Myślina. 

Drożyna Sosnowa: Nowa Wieś Wielka.

Przesmyk Sosnowa: Olkusz, Opatów, Opole, Otwock. 

Przejazd Sosnowa: Poddębie, Pobierowo, Poraj, Poznań (Poznań-Wilda), Przasnysz, Przytok gmina Zabór, Puławy. 

Droga Sosnowa: Radlin, Rowy, Rybnik, Rzeszów. 

Jezdnia Sosnowa: Siedlce, Sochocin, Sucha gmina Białobrzegi, Swadzim, Szałe, Szczecin, Szczyrk, Śródlesie gmina Juchnowiec Kościelny, Świnoujście. 

Szosa Sosnowa: Urszulin powiat włodawski, Wałbrzych, Warszawa, Wilczyn Leśny, dolnośląskie, Zatory, Zgierz, Żory.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – spotykane ptaki


Kalandra czarna – zalatuje wyjątkowo, pod ścisłą ochroną. Rzadko spotykane w Europie Środkowej.

.

Skowronek zwyczajny – lęgowy – pod ścisłą ochroną. Skowronki, Alaudidae, linia w przybliżeniu z wróblowatych. Mieści nieomalże 75 maści unoszących śpiewaków. O maskujących szarobrunatnych piórach, adekwatnych do barwy gleby. Tylny palec nóg posiada długi i prosty pazur. Narząd lotu długi, szeroki i ostro uwieńczony. Zakładają gniazdo na ziemi, składają 2-6 jaj. Prowiantują się gromadą stawonogów i nasionami, których nie obłuskują, nie mniej połykają w całości. Trzepocząc entuzjastycznie skrzydłami balansują spiralne kręgi, lewitują w powietrzu i śpiewają permanentnie melodyjnym głosem. Są właścicielami wydzielone obszary stepowe i majątki rolne w pierwszej kolejności ogólnoeuropejski. Gatunki występujące na północy są emigracyjne. W Polsce rezyduje dzierlatka, skowronek polny, Alauda arvensis. Nienaturalnie osiedlony w Ameryce Pn. i na Nowej Zelandii, gdzie się nieumiarkowanie rozmnożył. Długość 18 cm, rozpiętość skrzydeł 35 cm.

Monotonny w całym kraju, jeden z priorytetowych rzeczników wiosny, a również skowronek borowy, lerka, Lullula arborea. Ekwiwalentny do poprzedzającego, do pewnego stopnia mniejszy i istotnie rzadszy. Okresowo podczas zimy pojawia się na ziemiach Polski tyle co kot napłakał gatunków skowronków. Zalatują ze wschodu czy z północy, np. kalandra.

.

Jaskółka rudawa – zalatuje – pod dogłębnym patronatem. Wędrowna filigranowa czyptaszyna kształtująca gniazdo na ścianach budynków. Widziana incydentalnie.

.

Kos – zakłada gniazda – pod gruntownym mecenatem. Statystyczny analogicznie czarny z lancetowatą, przednią częścią głowy utworzoną z rogowych pochew w kolorze krzykliwie jasnożółtym poniekąd pomarańczowym.

.

Bogatka – wykluwanie – pod ścisłą strażą. Ascetyczny, ułamkowo nomadyczny, skrzydlaty przedstawiciel imperium zwierząt śpiewających.

.

Sroka – wyklucie – objęty dbałością częściową. Tuzinkowe ptaszysko znajdujące w kępach drzew i krzewów satysfakcjonującą liczbę kryjówek.

.

Kawka – zaledwie rodzi się – pod rygorystyczną profilaktyką.

.

Ulica Sosnowa w Tychach o ptaszkach

.

Gawron – lęgowy – pod rzetelnym parawanem. Gawron, gapa, Corvus frugilegus, ptak z rodziny krukowatych. Gabaryt niemalże 50 cm, rozpiętość skrzydeł plus minus 90 cm. Piórka ciemne jak noc, z metaliczną fioletową grą świateł. U spoważniałych dookoła dzioba niedobór piór, skóra zaś jest jasnoszara, gruba, chropawa, rozległa aż do oczu. Wszystkożerny, zwłaszcza mimo wszystko żywi się owadami i ich larwami, w otoczeniu których górują gatunki wyrządzające szkody w uprawach roślin. W konsekwencji tego generalnie pożyteczny i bezzasadnie tępiony, m.in. przez wykładanie tzw. jaj fosforowych.

Gnieździ się generalnie na wysokich drzewach, często w miastach. Samica składa 4-5 jaj. Pisklątka są gniazdownikami. Zamieszkuje Europę i strefę umiarkowaną Azji. W ojczyźnie oklepany. Na północy jest ptakiem przelotnym, przemieszcza się na zimę bardziej na południe (np, gawrony z Polski spędzają zimę we Francji).

.

Kruk – lęgowy – objęty troską fragmentaryczną. Koegzystujące z ludźmi o wszystkożernej diecie wielkoformatowe tubylcze czarne ptaszydło.

.

Ulica Sosnowa w Tychach nadal o ptakach

.

Szpak zwyczajny – zakłada miot – pod skrzętnym dozorem. Jeden z wielu, esencjonalnie globtroterski, lotny, uskrzydlony i nowoczesny dinozaur. Tu zamieszkuje ogrody. Szpaki, Sturnidae, koligacja w ślad za wróblowatymi. Składa się z 104 poziomów ptaków średniej wielkości, o dziobie tęgim, ogonie krótkim, nogach silnych. Dominacja wielkości to towarzyskie i wędrowne zwierzęta o skórze wytwarzającej pióra.

W Polsce stereotypowy w ogrodach, sadach i parkach jest szpak, Sturnus vulgaris, dł. 19,5 cm, rozpiętość skrzydeł 37,5 cm. Upierzenie niezrównoważone, zsynchronizowane wiekiem i porą roku. Z góry ciemnobrunatne, od dołu czarne z fioletowym i zielonkawym połyskiem tudzież wszechobecnymi drobnymi białymi plamkami. Jest w stanie naśladować śpiew innych zwierząt z przednimi kończynami przekształconymi w skrzydła. Tuczy się owadami i ich larwami, ślimakami, jagodami.

Zaliczać się do funkcjonalnych ptaków. Gnieździ się w dziuplach więcej jeszcze w skrzynkach lęgowych. Składa 5-6 jaj, które wysiadują oboje rodzice. Na zimę odlatuje niespecjalnie daleko, wraca niekiedy już z końcem lutego. Zamieszkuje Eurazję. Zaaklimatyzowany Ameryce Pn. Do rodziny szpaków wchodzić w skład m.in. pasterz różowy..

.

Wróbel zwyczajny – lęgowy – pod obowiązkową tarczą. Mały ptaszek osiedlowy, który skolonizował ludzkie blokowiska.

.

Gil zwyczajny – wykluwa się – pod pieszczotliwą obroną. Gil, Pyrrhula pyrrhula, ptak z ciągu przodków i potomków łuszczaków. W niewielkim stopniu górujący nad wróblem. Upierzenie od perspektywy grzbietowej popielate, od płaszczyzny brzusznej u samca czerwone, u samicy szare. Skrzydła, ogon i czapka na głowie hebanowe z granatowym połyskiem, kuper, brzuch i pręga przez skrzydła – białe. Dziób oszczędny, rubensowski. Wydaje dźwięk przyjemny – fletowy głos. Osobnik płci żeńskiej składa 4-5 jajeczek. Strawą wiodącą są nasiona, dla piskląt owady, później pędy i rozmiękczone ziarenka. Zamieszkuje Eurazję. W Polsce gniazdowy (rozwielmożnia się w górach).

Zalęga się w 2 formach geogr., niekompatybilne jedynie wielkością. W zimie wyłaniają się u nas gile pochodzące z pn. i wsch. Europy. Gromada stałocieplnych zwierząt śpiewających.

.

Ulica Sosnowa w Tychach linki zewnętrzne


Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

.

Ulica Sosnowa w Tychach informacja sosna


SOSNA, Pinus, forma spokrewnienia sosnowatych. Uwzględnia orientacyjnie 80 podtypów drzew ewentualnie krzewów. Usytuowane z zasady w umiarkowanej strefie półkuli pn. (niebędące licznymi gatunki aspirują po Archipelag Malajski, gdzie odnajdują się w górach). Awansują do 60 m (Pinus. lambertiana). Okazałość młodych drzew permanentna, szerokostożkowa, o gałęziach układnych w okółki. U nie pierwszej młodości drzew ma pokrój analogiczny do drzew liściastych. Igły kilkuletnie (opadają co 3-8 lat). Ujęte na pędach skróconych najczęściej po 2, 3 alboż 5.

Kwiecie męskie (bazie) powstają u opoki długopędów, baldachy żeńskie (szyszeczki) u szczytu tegorocznych, młodych pędów. Uformowane prawidłowo szyszki obejmują łuski nie zróżnicowane na nasienne i okrywowe.

W zewnętrznej warstwie i pniu mieszczą się przewody żywiczne.

W naszym kraju, w stanie dzikim, dobrze prosperują 4 gatunki:

sosna. zwyczajna.

limba.

sosna górska (kosodrzewina).

sosna błotna, wielokrotnie uchodząca za odmianę kosodrzewiny.

Kluczowym gatunkiem jest sosna zwyczajna, Pinus silvestris. Żyje zwykle do 120 lat. Posiada on dwie igły na krótkopędzie i gonnej strzale dochodzącej do 40 m. Rozwinięta przewodnio w środkowej, północnej i pn.-wsch. Europie, w północnych rejonach Azji. Co więcej w Pirenejach, Karpatach i na Półwyspie Bałkańskim. Na północy sięga do granicy lasów.

Kora w dole pnia gruba, szarobrunatna, spękana, w górze czerwonożółta, łuszcząca się cienkimi płatami. Igły sztywne, ostre, długości 4-7 cm. Szyszki szarobrunatne, stożkowate, długości 3-7 cm, o lekkich, oskrzydlonych nasionach.

Rozwierają się na drzewie z wiosną trzeciego roku. Pospolita na nizinach, bardzo rzadka w górach (wzdłuż Karpat przebiega pd. granica jej zasięgu). Nawiasem mówiąc wszędzie sadzona (szczególnie w lasach). Dobrze rozwija się na ubogich piaskach, tworząc drzewostany czyste lub mieszane (bór).

.

Ulica Sosnowa w Tychach informacja sosna kontynuacja

Sosna zwyczajna istnieje jako gatunek mało nieregularny i okazjonalnie odzwierciedla się w odmianie kolumnowej, var. fastigiata, a nawet zwisającej, var. pendula. Drewno miękkie, średniego ciężaru, żywiczne (trwałe). Zaopatruje w cenny materiał budulcowy i stolarski. Służy do produkcji celulozy i na opał. Przed laty pni używano na kopalniaki, słupy telekomunikacyjne itp. Żywica jest wartościowym surowcem w przemyśle chemicznym (jest przeznaczona do produkcji terpentyny i kalafonii).

Z igliwia pobiera się olejki eteryczne (olejek sosnowy). Pączki pędowe sosny mają rutynowo działanie wykrztuśne, napotne, moczo- i żółciopędne.

Z gatunków sprowadzanych niejednokrotnie uprawia się w Polsce (w parkach, bądź lasach, na glebach suchych) pięcioigłową sosnę amerykańską (wejmutka). Podobnie gatunki dwuigłowe: sosna Banksa, Pinus banksiana, pochodzącą z pn. części Ameryki Pn., o ciemnoszarej korze, krótkich, żółtozielonych, sierpowatych igłach, zgiętych, lśniących szyszkach. Także sosnę czarną, Pinus nigra, zw. też austriacką, z pd. Europy i pd.-zach. Azji o korze prawie czarnej, igłach długich, ciemnozielonych, szyszkach prostych, brunatno połyskujących. Od czasu do czasu natomiast sadzi się (na nieużytkach) trójigłową sosnę smołową, Pinus rigida, rodem z Ameryki Pn., o ciemnozielonych igłach i jasnożółtych, ciernistych szyszkach stosowanych do wyrobu ozdób choinkowych, broszek itp. Ma bardzo wartościowe w żywicę, trwałe drewno.

.

Do rodzaju sosny należy też pinia oraz tzw. sosna alepska, Pinus halepensis i Pinus pinaster – częste gatunki na wyspach i wybrzeżach Morza Śródziemnego. Pinus aristata, karłowaty gatunek pn.-amer. (Góry Białe) jest uważany za najstarsze drzewo świata (dożywa do 4600 lat).

Rodzaj Pinus dysponował już swymi przedstawicielami w europejskiej florze okresu kredowego. Interpretacja szczątków (gł. igieł) zabezpieczonych w bursztynie udowodniła, że w skład oligoceńskiego lasu bursztynowego, rosnącego na obszarze obecnego Morza Bałtyckiego, wchodziły 4 gatunki sosny (obecnie nie znane) jak też 1 gatunek świerka. Odmiany te były pierwszoplanowymi producentami żywicy, z której pojawił się bursztyn.

Sosny są drzewami światłolubnymi, ekspresowo rosnącymi, opornymi na suszę, o dość niskich wyznacznikach glebowych. Poza limbą i wejmutką są natomiast nieznacznie odporne na obecność dymów i gazów w powietrzu. Nie mogą więc być sadzone w sektorach o silnie rozwiniętym przemyśle. Duży procent gatunków obcego pochodzenia jest wrażliwa na niską temperaturę. Sosna rozmnaża się przez siew. Przesadzać można tylko młode drzewka.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – sosnowate 


SOSNOWATE, Pinaceae, wspólnota roślin z wersji iglastych. zawiera gatunki jednopiennych drzew. Znikomo krzewów, występujących przede wszystkim szczególnie na półkuli pn. (tyle że sosna przekracza równik). Maksymalnie gatunków rośnie we wsch. Azji i Ameryce Pn..

Liście igiełkowate, kilkuletnie (z pominięciem modrzewia), ustawione na pędach skrętolegle, indywidualnie lub w pęczkach. Kwiaty samcze pod postacią bazi, z mnogimi pręcikami. Ziarna pyłku zaparafowane zwykle pęcherzykami powietrznymi. Kwiaty matriarchalne tworzą szyszki, złożone z łusek (okrywowych i nasiennych, przejmująco drewniejących). Łuski nasienne podsygnowane są dwoma zalążkami, które rozwijają się w nasiona (zwykle opatrzone skrzydełkiem). Zarodek wieloliścieniowy. Dojrzałe szyszki odpadają w całości albo rozpadają się na roślinie.

Do sosnowatych przystoi 9 rodzajów, zaliczanych do 3 podrodzin:

a) Abietoideae – z jodłą, ketelerią, jedlicą, choiną i świerkiem. 

b) Laricioideae – z modrzewiem, modrzewnikiem i cedrem. 

c) Pinoideae jedynym rodzajem sosną.

Sosnowate posiadają duże znaczenie gospodarcze. Zapewniają drewno o wielorakim zastosowaniu, żywicy, garbnika, olejków eterycznych i innych surowców. Poszczególne gatunki z rodziny sosnowatych kreują rozległe lasy jednogatunkowe ewentualnie są fundamentalnym składnikiem lasów ambiwalentnych.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – sośnica japońska


SOŚNICA JAPOŃSKA, Sciadopitys verticillata, drzewo iglaste z rodziny cyprysowatych. Igły długie (do 12 cm), o oryginalnym okółkowym ustawieniu na pędzie. pochodzi z Japonii (częsty motyw dekoracyjny rysunków japońskich). Uprawiana w parkach, w Polsce rzadko.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – Limba


.

LIMBA, Pinus cembra, odrębna postać sosny o bardzo intensywnym, nad podziw zakorzeniającym się pniu i skondensowanej, ciemnej, adekwatnie walcowatej koronie. Igły twarde, o ciemnej zieleni z niebieskawymi paskami na środkowej stronie, zebrane po 5 na krótkopędzie. Szyszki szerokojajowate, osiągające wzdłuż 5-8 cm, z łuskami hermetycznie zwartymi. Nasiona do 1 cm dł., jadalne, bez skrzydełek.

Limba usytuowana jest w Alpach i Karpatach. Jej modyfikacja syberyjska, Pinus cembra var. sibirica (po wielokroć rozważana jako sprzeczny gatunek), w pn.-wsch. eur. części Rosji, w charakterze suplementu w lasach świerkowych. Na dobitek w pn. Syberii, gdzie powstają cyklopowe drzewostany zwarte na równinach i w górach. Tam określana mianem – cedr syberyjski. Jej jadalne nasiona są spożywane. Ewolucja ta ma znaczniejsze szyszki i jest wyższa. Zdobywa 35 m wys. (egzemplarze alpejskie – 25 rn, tatrzańskie 18 m).

W Tatrach 1imba rośnie epizodycznie, na wysokości górnej granicy lasu, wzdłuż izohipsy 1500 m n.p.m., konstruując z modrzewiem drzewostany krzyżowane. Jest formalnie chroniona, jako gatunek silnie nadwyrężony. Limbę sadzi się również, jako drzewo dekoracyjne, w parkach pd.-zach. i środkowej Polski. Rozrasta się w piękne drzewa o regularnej koronie, niepodatne na fabryczne dymy.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – sformułowanie


nowoczesne domy piętrowe.

mieszkania na sprzedaż.

wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych.

własność krajowych osób fizycznych.

formy własności nieruchomości.

czym się różni mieszkanie własnościowe od spółdzielczego własnościowego.

współwłasność mieszkania własnościowego spółdzielczego.

mieszkanie spółdzielcze własnościowe bez księgi wieczystej.

wpis hipoteki do księgi wieczystej.

ustanowienie hipoteki na rzecz banku w akcie notarialnym.

opłata za wpis hipoteki umownej.

koszt założenia księgi wieczystej dla mieszkania spółdzielczego.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – zwerbalizowanie


własność gminy z wieczystym użytkowaniem.

gminy województwa śląskiego.

mapa województwa śląskiego z podziałem na gminy.

województwo śląskie informacje.

atrakcje na śląsku na weekend.

ulice w polsce spis.

centralny katalog ulic.

teryt ulic urzad statystyczny.

gus przeglądanie.

terytorialna komisja wyborcza.

mieszkanie dla młodych kalkulator.

drzewa na osiedlach mieszkaniowych.

dopuszczalne minimalne odległości sadzenia drzew i krzewów od różnych obiektów i urządzeń w terenie.

odległości sadzenia drzew od dróg sieci infrastruktury budynków i granic działek.

szczekajace psy na osiedlu.

głośne szczekanie psa.

jak złapać bezdomnego kota.

dzikie zwierzęta w mieście.

kto odpowiada za dzikie zwierzęta w mieście.

głośny owad.

złodziej tożsamości.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – komentarz


złodziej w mieście.

zabezpieczenia rowerowe.

hodowla pszczół w mieście przepisy.

hodowla gołębi w budynku wielorodzinnym.

ustawa prawo budowlane 2018 tekst jednolity.

ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym streszczenie.

wyznaczanie nowych przystanków komunikacyjnych lub dworców przez gminę.

odległość przystanku autobusowego od budynku mieszkalnego.

wąska uliczka bez wylotu.

ślepa uliczka znak.

znaki informacyjne dla pieszych.

osiedlowe instytucje użyteczności publicznej.

małe sklepy spożywcze sieciowe.

kiosk warzywno spozywczy.

parking przed blokiem przepisy.

czy spółdzielnia mieszkaniowa musi zapewnić miejsce parkingowe.

blokady parkingowe przepisy.

bezumowne korzystanie z miejsca parkingowego.

niszczenie mienia wspólnoty mieszkaniowej.

kwiaty na balkon słoneczny i wietrzny.

krzewy przed domem.

mały ogródek przed domem szeregowym.

ogród przy szeregowcu aranżacje.

oświetlenie schodów wewnętrznych.

oświetlenie ostrzegawcze drogowe.

skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po lewej stronie.

ustąp pierwszeństwa.

jak pieszy powinien poruszać się po drodze.

róże ogrodowe.

.

Ulica Sosnowa w Tychach – człon rytmiczny


.

ktora strona drogi chodzi grupa.

po ktorej stronie ulicy sie idzie z wozkiem.

wolna przestrzeń między domami.

atrakcje turystyczne.

osiedlowe libacje.

przyległy pas gruntu.

lampa drogowa zmierzchowa.

markiza balkonowa.

poręczenie majątkowe.

zabawy integracyjne dla dorosłych w terenie.

spacery miejskie.

twój dzielnicowy.

trawnik z rolki.

pierwsze koszenie trawy po zasianiu.

pielęgnacja trawnika kalendarz.

piwnica zamknięta.

jak zrobić taras drewniany na słupach.

pierwsze nawożenie trawnika po zasianiu.

taras drewniany.

ciche miejsce.

cisza nocna w bloku.

dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

pozew do sądu o zakłócanie ciszy nocnej.

trasy rowerowe południe polski.

długie trasy rowerowe.

wyjazdy rowerowe 2019.

nasze osiedle.

tychy wilkowyje domy na sprzedaz.

kościoły.

pogoda godzinowa.

wakacje w Polsce.

ciekawe miejsca na świecie.

5 Responses to Ulica Sosnowa w Tychach

  1. admin says:

    Kraj POLSKA . Kontynent EUROPA. Najpiękniejsze miejsce świata .

  2. admin says:

    Usługi podatkowe, przedszkolne, edukacyjne, rozwojowe, wystawiennicze, w muzeum. Również ogrodnicze, artystyczne, złotnicze również projektowe.

  3. admin says:

    Makiety miasta, osiedla, budynków, domku jednorodzinnego .

  4. admin says:

    Wystawy artystyczne, malarstwa, rzeźby, rysunku, grafiki, broni białej, odznaczeń, medali sportowych .

  5. admin says:

    Ulica Sosnowa w Tychach – jednostka leksykalna:

    projektodawca muzeum nowoczesnej sztuki tyskiej.
    założyciel muzeum sztuki wielkopolski i małopolski.
    dyrektor muzeum sztuki z poznania i gdańska.
    prezes placówki miniaturowej sztuki.
    zarządca i dyrektor muzeum henryk.
    przełożony placówki jan.
    szefunio muzeum dominiak.
    wódz muzeum weksylologii i heraldyki.
    góra muzeum sztuki współczesnej.
    dyrektor muzeum sztuki współczesnej.
    szef muzeum sztuki śląska górnego i dolnego.
    dyrektor muzeum sztuki artystów z łęcznej i podlaski.
    rada muzeum malarstwa, rysunku i grafiki.
    prezes muzeum miniaturowego malarstwa olejnego.
    rząd muzeum rzeźby z poznania.
    dyrektor muzeum miniaturowej rzeźby i ceramiki.
    pokrój muzeum medali i odznaczeń.
    projektodawca muzea w tychach na śląsku.
    inicjator muzea tyskie.
    zbiór elementów muzeum broni białej i mundurów.
    inicjator zbioru kordzików i nakryć głowy.
    architekt muzeum odznaczeń i pamiątkowych medali sportowych.
    przewodniczenie muzeum symboliki i weksylologii.
    władanie muzeum heraldyki i emblematyki.
    organ władzy wykonawczej muzeum miniaturowej sztuki artystów zawodowych.
    łańcuch muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej dominiak.
    kordon muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej henryk dominiak.
    zwierzchność muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej henryk jan.
    team muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej henryk jan dominiak.
    kadra kierownicza muzeum rysunku i grafiki.
    liderzy muzeum profesjonalnej.
    team muzeum odznaczeń i medali wojskowych.
    przewodniczenie muzeum grafiki i malarstwa na sztalugach z zapałek.

Content | Menu | Access panel