TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy

7 stycznia 2017

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy:

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy / DOMINIAK AH™

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy / DOMINIAK AH™

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy Polska / Adres:

SKRYBA Irena Sierońska – Pikor.

43-100 Tychy, ul. Piłsudskiego 8, Tyska Hala Targowa, parter.

Numer NIP 6460322694 .

Zamówienie: tel. 662-230-444, E-mail: bpikor@xdata.pl

SKRYBA Hurtownia Papiernicza Tychy Piłsudskiego 8 / Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00.

sobota 9:00 – 15:00.

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy / TUSZ:

Szeroka paleta doskonałych tuszy i tonerów do drukarek HP, które gwarantują bezkonkurencyjną jakość, niezawodność i rewelacyjną wydajność.

Tusze – kartridże, zamienniki i tonery do wszystkich drukarek Lexmark.

Tusze Brother – zamienniki i oryginalne.

Tusze do drukarek atramentowych Epson, zarówno oryginalne tusze Epson jak i wysokiej jakości tanie tusze do Epson – zamienniki.

Tusze i tonery do drukarek Canon.

Tusze kreślarskie. 

TUSZ [franc.]: 1) farba wodna pigmentowa (czarna lub barwna), szybko schnąca, odznaczająca się (po wyschnięciu) nasyconą barwą i połyskiem. Tusz jest zwykle  w przeciwieństwie do atramentu – nierozpuszczalny w wodzie (dzięki zawartości mydła szelakowego). Najbardziej znany jest tusz chiński, czarna farba wytwarzana z sadzy z drzew iglastych lub z olejów, z dodatkiem kleju rybnego i substancji zapachowych (piżmo, kamfora). Wyrabiana w postaci płaskich pałeczek, które rozcierane są z wodą w miseczkach porcelanowych bez szkliwa. Jest farbą bardzo trwałą, używaną od stuleci w Chinach i Japonii w malarstwie i do pisania. W Europie stosowany do kreślenia od XIX w. 2) malowidło albo rysunek wykonany tuszem na papierze czy jedwabiu pędzlem lub piórkiem. 3) tusz do rzęs, kosmetyk używany do barwienia rzęs. Produkowany w postaci kremów (sporządzany z podstawy kremu kosmetycznego i barwników), płynów (barwnik zawieszony w kleju roślinnym) lub zbitych past. Te ostatnie wytwarzane są głównie na podstawie mydeł trójetanolaminowych z dodatkiem wosków, stearyny (lub wyłącznie na wazelinie, parafinie i olejach mineralnych) i odpowiednich barwników np. sadzy, ochry, umbry, ultramaryny.

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy / ATRAMENT:

ATRAMENT [łac. atramentum „czarnidło”], roztwór lub zawiesina barwnika naturalnego lub syntetycznego (najczęściej czerń atramentowa lub nigrozyna, błękit anilinowy, zieleń anilinowa, eozyna) w odpowiednim rozpuszczalniku (woda destylowana, spirytus), z dodatkiem składnika nadającego wymaganą konsystencję (np. gliceryna, guma arabska) i środka konserwującego (np. fenol, formalina). W zależności od przeznaczenia atrament dzieli się na odpowiednie gatunki: 1) atramenty zwykłe (szkolne i biurowe), kolorowe oraz atramenty do wiecznych piór i długopisów. 2) atramenty do stempli, taśm maszynowych
i do wykonywania odbitek (kopiowe i hektograficzne), trudno schnące, zawierające glicerynę. 3) atramenty specjalne do pisania na szkle, porcelanie, metalach, celuloidzie, fotografiach itp. 4) atramenty sympatyczne („tajemne”), których pismo jest niewidoczne przed wywołaniem (np. przez zwilżenie odpowiednim
odczynnikiem lub przez ogrzanie – w przypadku m.in. atramentu stanowiącego wodny roztwór cukru lub chlorku kobaltowego). Zwykły atrament czarny (galusowy) otrzymuje się przez zmieszanie wyciągu garbników (taniny i kwasu galusowego) z galasów i roztworu siarczanu żelazawego. Początkowo niebieska
ciecz ciemnieje na papierze wskutek utleniania. Atrament był znany w Chinach i Egipcie już 2000 lat p.n.e., a galusowy – w III w. p.n.e.

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy / PLASTELINA: .

Astra Plastelina 24 kolory – przybory i akcesoria szkolne, najtańsze i najlepsze oferty. 

PLASTELINA [niem. – gr.], materiał plastyczny o konsystencji pasty, dający się formować w rękach, różniący się od kitu tym, że nie twardnieje na powietrzu. Stanowi zazwyczaj mieszaninę gliny, wosku, oliwy, mielonej siarki, tlenku cynku i pigmentu dowolnej barwy. Służy do modelowania.

TUSZ ATRAMENT PLASTELINA SKRYBA Tychy / Strony polecane:

Grażyna Dominiak.

Miniaturowe malarstwo w Muzeum .

Comments are closed.

Content | Menu | Access panel